O Nas

Na co dzień jesteśmy małżonkami, których łączy przyjaźń i wspólna pasja tworzenia.
Formujemy się we Wspólnocie MARTYRIA.
To własnie dzięki odnajdywaniu działania Bożego
w tej przestrzeni postanowiliśmy podzielić się z zakochanymi i narzeczonymi naszymi inspiracjami i doświadczeniami. 

Weronika i Arek

Jesteśmy małżeństwem 7 lat. Mamy dwie córeczki Joasię i Karolinkę. Bardzo dużo zawdzięczamy właśnie „CoiJakom”. 8 lat temu niczego nieświadomi poszliśmy na „spotkania dla par i narzeczonych”. Na pierwszym z nich okazało się, że jest to kurs przedmałżeński.. Nasze zdziwienie było ogromne tym bardziej, że zaręczeni nie byliśmy. Na kursie poznaliśmy wiele wspaniałych małżeństw i zapragnęliśmy żyć tak jak oni! Dzięki temu pragnieniu możemy dzielić się teraz naszym doświadczeniem :)  

Sylwia i Maciej

Jesteśmy małżeństwem od 16 lipca 2011 roku, czyli już trochę ponad 9 lat. Mamy czworo kochanych i pełnych energii dzieci - Marysię, Martusię, Adasia i Józia. Nasze wykształcenie i charaktery są zupełnie inne - Maciej - spokojny programista, Sylwia jest aktywną absolwentką filologii polskiej oraz trenerem i coachem. To połączenie gwarantuje nam nie zawsze łatwe, ale bardzo ciekawe i pełne miłości życie.

Agnieszka i Krzysztof

Poznaliśmy się w Duszpasterstwie Akademickim "Martyria". Śmiejemy się, że jesteśmy dowodem na to, że przyjaźń, a nawet miłość między Bydgoszczą a Toruniem jest możliwa. :-) Dozgonne "TAK" połączyło nas w piękny zimowy dzień 2009 r. Doczekaliśmy się czwórki cudownych dzieci, ale w kilkuletnim czekaniu na nie krył się ogromny trud, ból, leczenie, kryzysy, straty... Dlatego tak dobrze rozumiemy małżeństwa starające się o potomstwo i staramy się je wspierać.

Ewelina i Dawid

Poznaliśmy się i dojrzewaliśmy do miłości na pielgrzymim szlaku do Jasnogórskiej Mamy. Wspólną małżeńską podróż rozpoczęliśmy w 2014 r. Ewelina – pielęgniarka Centrum Onkologii, Dawid - kierowca. Lubimy jazdę na rowerze – Ewelina miejską damką ubrana w sukienkę, Dawid po wyboistych drogach usmarowany błotem – jednak razem tworzymy tandem idealny. W przyczepce wozimy nasze największe cuda – córeczki Jadzię i Łucję.

Ksiądz

Piotr Wachowski

Diecezjalny duszpasterz akademicki, a także diecezjalny duszpasterz młodzieży. Motto kapłańskiego powołania „Wypłyń na głębię” realizuje w pasji spotkań z ludźmi. Zapalony triathlonista (biegacz, pływak i kolaż). Jego kapłaństwo inspirują słowa     Ks. Tischnera: „Człowiek doświadcza siebie najgłębiej, gdy czuje, że jest jakąś, nawet dla samego siebie, tajemniczą wartością”. 

Joanna i Paweł

Jesteśmy małżeństwem od 2004 roku. Nasza codzienność toczy się z siedmioosobowej rodzinie. To dynamiczna przestrzeń. Małżeńsko jesteśmy bardzo różni, co ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Dzielimy się naszym doświadczeniem z własnego życia, z przestrzeni terapeutycznej, którą zajmuje się Asia i przede wszystkim z Bożych Inspiracji :) Swoją formację małżeńską zawdzięczamy także stałej współpracy ze Stowarzyszeniem Komunia Małżeństw. To całkiem piękny zestaw na nieidealne, codzienne życie :) 

        Anna i Marcin        

Jesteśmy małżeństwem od 7 lipca 2007r. Mamy 4 fajnych synów.
Przez wiele lat będąc doradcami rodzinnymi pomagaliśmy i pomagamy młodym osobom/parom poznawać siebie.
Jak dbać o relacje między sobą i Panem Bogiem. Jako instruktorzy NPR głównie zajmujemy się promocją Metod Rozpoznawania Płodności poprzez warsztaty, wykłady, prelekcje.
Ania jest nauczycielem, a Marcin zajmuje się badaniami w laboratorium medycznym.

Karolina i Michał

Parą byliśmy 2 lata, narzeczonymi pół roku, a małżeństwem jesteśmy od 7 lat. Od 8.00 do 16.00 pracujemy w korpo, od 21.00 do 6.00 śpimy, a pozostałe 7 godzin przeznaczamy na: spotkania przeróżne, zdrowe jedzenie, bieganie po lesie z plecakiem (Michał), granie w gry planszowe, ćwiczenie, przygotowywanie Misterium Męki Pańskiej, podróżowanie, czytanie powieści szpiegowskich i tych całkiem lekkich i oczywiście na bycie ze sobą i z Bogiem.

Copyright (c)2016, All Rights Reserved.